Novogodisnji rapid amatera SK Stari grad
Новогодишњи рапид аматера Стари град (1) – raspis
=> NOVOGODIŠNJI RAPID AMATERA ŠK STARI GRAD
TABELA POSLE 9. KOLA
1 | Yaver Faik Emre | TUR | 2093 | 9 | 48,5 | 52,5 | 0 | 9 | 52,00 | 20 | 46,4 | |||
2 | Nikolic Vladimir | SRB | 2066 | 8 | 47 | 51,5 | 0 | 8 | 42,50 | 20 | 29,8 | |||
3 | Radojkovic Stefan | SRB | 2052 | 6,5 | 48 | 51 | 0 | 6 | 30,50 | 20 | 15,4 |
Шумадијска лига 2022.године
У недељу 13. новембра одиграно је последње 9. коло Шумадијске лиге у шаху за 2022. годину.
Титулу првака је освојила екипа Каиса 2021 из Крагујевца и пласирала се у виши ранг, Српску лигу.
Друго место је освојила екипа Стражевице из Баточине а трећи је био тим Кнића.
Најбољи играг је био мк Горан Стефановић из екипе Кутлова.
LIGA CS SEVER 2022.
=> LIGA CS – SEVER 2022
Поредак
Мј | СНо | Екипа | Партије | + | = | – | ТБ1 | ТБ2 | ТБ3 |
1 | 10 | SK UCITELJ LJUBO – Loznica | 10 | 8 | 2 | 0 | 26 | 43,5 | 0 |
2 | 4 | SK BRNJICA – Knic | 10 | 7 | 2 | 1 | 23 | 37 | 0 |
3 | 6 | SK DRINA – Ljubovija | 10 | 7 | 1 | 2 | 22 | 37,5 | 0 |
4 | 3 | SK STARI GRAD – Kragujevac | 10 | 5 | 2 | 3 | 17 | 32,5 | 0 |
Шумадијска лига
Од 18,септембра до 13.новембра се одржава Шумадијска лига у шаху.
У њој учествује 10 екипа и игра се по Бергеровом систему.
Sumadijska liga 2022 – propozicije
=> ŠUMADIJSKA LIGA 2022.
Поредак
Мј | СНо | Екипа | Партије | + | = | – | ТБ1 | ТБ2 | ТБ3 |
1 | 10 | SK Kaisa 2021 – Kragujevac | 9 | 9 | 0 | 0 | 27 | 36 | 0 |
2 | 3 | SK Strazevica – Batocina | 9 | 6 | 2 | 1 | 20 | 35,5 | 0 |
3 | 6 | SK Knic – Knic | 9 | 5 | 2 | 2 | 17 | 31 | 0 |
ИН МЕМОРИЈАМ
In memoriam
Sa velikom žalošću obaveštavamo sve šahiste i ljubitelje šaha da je preminuo
Tomislav Milanović. Isti je bio dugogodišnji član ŠS Lepenica iz Kragujevca, gde
je trebalo da nastupa na njihovoj prvoj tabli.
TREĆA LIGA CS SEVER 2022.
Šumadinac 2022
Negujući tradiciju, Šahovski savez Šumadije je, uz pomoć Šahovskog kluba Lepenica, i ove godine organizovao je turnir za sve ljubitelje šaha.
Turnir je trajao šest dana, od 15. do 20. avgusta, u prostorijama Gradskog udruženja penzionera Kragujevac.
Na turniru je učešće uzelo 25 igrača iz Kragujevca i drugih gradova i opština.
Prvo mesto je osvojio IM Boroljub Zlatanović 9/9, drugo FM Milan Rihterović 7,5/9 a treće MK Nenad Živanović 6,5/9.
Сеоска шаховска Олимпијада Шумадије
У предивном амбијенту села Коњуша одржана је сеоска шаховска
Олимпијада Шумадије. У екипном делу учешће је узело рекордних 14.
екипа из читаве Шумадије.
Најбољи пласман су оствариле екипе :
1.Маршић, 2.Рибеш и 3.Буковик
У појединачном делу учешће је узео 31.такмичар, а најуспешнији су били:
1.Гајић Никола – Маршић
2.Милошевић Петар – Угљаревац и
3.Чаировић Властимир – Борач
У паузи између два такмичења додељене су захвалнице учесницима,
пехари и медаље најуспешнијима, а након тога богат ручак за све
учеснике Олимпијаде !
Покровитељ ове манифестације је била СО Кнић на челу са председником
Илић Срећком !